LiveZilla Live Help
FAQ

Zapytaj eksperta

Nie wahaj się i wyślij nam swoje zapytanie - odpowiemy na pewno!

Tel.: +48.883 550 815

FAQ najczęściej zadawane pytania klientów:

 1. Czym nasz produkt wyróżnia się na tle innych?
 2. W jakiej technologii robione są nasze baseny?
 3. Czy musi być płyta denna pod basenem?
 4. Jaki duży ma być wykop?
 5. Jak często wymienić złoże filtra?
 6. Jakich wymiarów ma być maszynownia?
 7. Czy nasze baseny są hartowane?
 8. Ile lat gwarancji na inne artykuły?
 9. Czy jest potrzebna dodatkowa izolacja?
 10. Co daje szeroki rant techniczny?
 11. Czy w basenie jest odpływ denny i czy jest wymagany?
 12. Czy firma World of Pools montuje elementy w niecce?
 13. Co jest potrzebne do rozładunku basenu?
 14. Czas dostawy
 15. Jaki jest miesięczny koszt utrzymania basenu?
 16. Jak często trzeba wymieniać wodę w basenie?
 17. Jak przygotować basen do zimy?
 18. Do jakiej temperatury mogę nagrzać wodę w basenie?
 19. Zalety basenu poliestrowego
 20. Jakie kolory niecek występują?
 21. Czy wymagany jest zawór zwrotny? 
 22. Czy maszynownia musi być umiejscowiona za basenem? 
 23. Czy istnieje możliwość naprawy niecki?
 24. Czy muszę spuszczać wodę z basenu aby wymienić żarówkę? 
 25. W jaki sposób wsypać piasek do filtra?
 26. Gdzie znajdę instrukcję montażu elementów techniki basenowej?
 27. Dlaczego mam zieloną wodę w basenie?
 28. Jak spuścić wodę z basenu?
 29. Przy jakiej temperaturze pompa ciepła się wyłącza? 
 30. Jak podłączyć pompe ciepla?
 31. Gdzie usytuować pompe ciepla?
 32. Co daje folia solaryczna?
 33. Jak utrzymać basen w czystości?
 34. Jak dziala system filtracji?
 35. Jak długo powinien pracować filtr w ciągu dnia?

1. Czym nasz produkt wyróżnia się na tle innych?

Do wyrobu naszych basenów używamy materiałów najwyższej klasy oraz najnowszych technologii. Sami dbamy o jakość naszych produktów od samego początku cyklu produkcyjnego stąd też jesteśmy pewni jakości sprzedawanych przez nas produktów. Wszystkie te czynniki wpływają na zadowolenie naszych klientów i renomę na rynku, którą cieszymy się już od wielu lat. Najwyższa jakość naszych basenów poparta jest wieloma certyfikatami przyznanymi przez znane w branży instytucje.

2. W jakiej technologii robione są nasze baseny?

Nasze baseny są wykonane z wysokiej jakości materiałów dostarczanych przez Firmę Ashland (www.ashland.com). Dzięki naszym najnowszym maszynom firmy GRACO (www.graco.com) powstają produkty o najwyższej jakości. Produkty firmy PoolsFactory Group powstają z bardzo wysokiej jakości materiałów z certyfikatami dopuszczającymi ich stosowanie na całym świecie w wielu branżach, w tym najbardziej rygorystycznej, tj. spożywczej. Z tych produktów powstają zbiorniki na wodę pitną, oczka wodne, jachty, samoloty etc. Tak więc zastosowane produkty są w 100% bezpieczne dla człowieka. Produkty z nienasyconych żywic poliestrowych w zdecydowanej większości posiadają powłokę żelkotową. To ona właśnie w znacznym stopniu wpływa na jakość produktu finalnego. Żelkot – jego jakość – decyduje o estetyce produktu zarówno w momencie zakupu, jak i w okresie jego użytkowania. Odporność żelkotu na starzenie, czynniki atmosferyczne i agresywne, trwałość na zarysowania, uderzenia, uszkodzenia mechaniczne w istotny sposób decydują o trwałości produktu. Nie wolno również zapominać o ochronnej roli żelkotu, który musi zabezpieczać laminat przed działaniem czynników zewnętrznych. Ta najważniejsza warstwa produktu stanowi niemalże w 60% o jakości produktu końcowego, a równomierne położenie żelkotu możliwe jest tylko dzięki specjalistycznym maszynom, które nasza firma zakupiła, stawiając w 100% na jakość. Kolejną warstwą za żelkotem jest żywica izoftalowa, kładziona na macie szklanej proszkowej o gramaturze 300 mikronów, dająca dodatkową formę zabezpieczenia przed przenikaniem wody w głąb produktu. Warstwa konstrukcyjna – nośna powstaje z wysokiej klasy żywicy konstrukcyjnej, która nadaje wytrzymałość, sztywność produktu w połączeniu z matą szklaną, daje rewelacyjny efekt w niektórych właściwościach dorównujący, a nawet przewyższający metale. Szkło może mieć postać maty, tkaniny szklanej lub wiązki włókien natryskiwanej wraz z żywicą i utwardzaczem na produkt (technologia rowingu). W tym zakresie liderem branży jest niemiecka firma Wolfangel, której maszyny użytkujemy do produkcji naszych wyrobów, po raz kolejny stawiając w 100% na jakość.

3. Czy musi być płyta denna pod basenem?

Płyta denna jest obowiązkowym elementem posadowienia niecki basenowej. Izoluje ona nieckę od niestabilnego gruntu, mikrowibracji i obsunięć. Na wzmocnionym podłożu gruntowym wykonuje się żelbetową płytę fundamentową o grubości h= 12 - 20cm. Wymiary płyty to zewnętrzny obrys górnej krawędzi każdego modelu basenu. Beton klasy B20. Zbrojenie płyty siatka Ø8 - Ø12 pręt żebrowany o oczku co 15 - 20cm. Stal zbrojeniowa AIII (34GS). Właściwe posadowienie basenu decyduje o jego trwałości.

4. Jaki duży ma być wykop?

Wykop pod basen powinien być większy o około 60 - 80 cm niż górny obrys niecki wybranego modelu.

5. Jak często wymienić złoże filtra?

Złoże filtra wymienia się przynajmniej raz na dwa lata.

6. Jakich wymiarów ma być maszynownia?

Min 1.0 m x 1.5 m x 1.5 m w secie podstawowym jeżeli jest murowana. Można także zakupić gotową skrzynię filtracyjną bądź też skrzynię na przeciwprąd w naszej firmie.

7. Czy nasze baseny są hartowane?

Hartowanie to proces utwardzania materiału nie odnosi się on jednak do produktów z włókna szklanego i żywicy. Nasze baseny nie są utwardzane metodą hartowania dzięki czemu materiał jest bardziej sprężysty i odporny na pęknięcia.

8. Jaki okres gwarancji udzielany jest na inne artykuły?

Na artykuły basenowe udzielana jest gwarancja 24 miesiące, żarówki w lampach podlegają 6-miesięcznej gwarancji.

9. Czy jest potrzebna dodatkowa izolacja?

Przy zastosowaniu się do instrukcji montażu niecki, dodatkowa izolacja jest niepotrzebna

10. Co daje szeroki rant techniczny?

Rant techniczny jest dodatkowym usztywnieniem konstrukcji. Wzmacnia nieckę i ma szczególne znaczenie podczas załadunku, transportu i rozładunku, czyli wtedy, gdy basen jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Nie stanowi on natomiast części basenu po osadzeniu niecki w wykopie, może zostać w całości odcięty. Nie jest też on objęty gwarancją, a rysy i odpryski powstałe na nim podczas transportu czy też rozładunku nie mogą być świadczeniem reklamacyjnym.

11. Czy w basenie jest odpływ denny i czy jest wymagany?

Odpływ denny nie jest standardowym elementem wyposażenia naszych basenów. Oczywiście na życzenie klienta istnieje możliwość jego zamontowania. Nie jest to jednak konieczne, gdyż do opróżniania basenu można z powodzeniem używać pompy zanurzeniowej, a układ cyrkulacji dolnych partii wody można wymusić właściwym nastawieniem oczka wylotowego w dyszach napływowych.

12. Czy firma PoolsFactory Group montuje elementy w niecce?

Tak, jest to odpłatne, elementy montujemy w miejscach, gdzie klient sobie zażyczy.

13. Co jest potrzebne do rozładunku basenu?

Do rozładunku potrzebny jest dźwig z wysięgiem przynajmniej 9 m. Basen podwiesza się na czterech linach rozpiętych na rogach basenu. W ten sposób basen jest bezpiecznie ściągany z samochodu bez ryzyka jego uszkodzenia. Do rozładunku potrzebne są przynajmniej dwie osoby do asekuracji oraz operator dźwigu. Zawiesia w dźwigu powinny być o długości co najmniej 6 – 8m w przypadku zastosowania krótszych zawiesi dojdzie do ściśnięcia basenu, powstania pęknięć włosowatych na produkcie wskutek ściśnięcia - pęknięcia te nie będą uwzględniane w reklamacji (każdy rozładunek jest fotografowany przez naszego kierowcę)

14. Czas dostawy?

Czas dostawy ustalany jest indywidualnie z każdym klientem. Minimalny okres oczekiwania to zwykle około dwa tygodnie. Niektóre baseny są jednak dostępne od ręki i czasem okres oczekiwania można skrócić do zaledwie kilku dni.

15. Jaki jest miesięczny koszt utrzymania basenu?

Miesięczny koszt utrzymania basenu wiąże się z zakupem chemii basenowej, jak również energią zużywaną przez całą instalację. W zależności od użytkowania i wyposażenia basenu i jego wielkości miesięczny koszt utrzymania waha się 200 - 500 zł.

16. Jak często trzeba wymieniać wodę w basenie?

Wodę w basenie należy wymieniać przed rozpoczęciem każdego sezonu. Należy pamiętać, że na zimę spuszczamy wodę poniżej dysz i wlewamy płyn do przezimowania. Przed ponownym użytkowaniem basenu należy go opróżnić i napełnić od nowa.

17. Jak przygotować basen do zimy?

- opróżnić basen do 3/4

- osuszyć instalację

- spuścić wodę z filtra i pompy filtra

- zdemontować pompę i schować w ciepłym pomieszczeniu

- do pozostałej wody w basenie wlać środek winterfluid

18. Do jakiej temperatury mogę nagrzać wodę w basenie?

Wodę w basenie można nagrzać do  28°C.

19. Zalety basenu poliestrowego?

Basen poliestrowy to najprostsza i najtańsza metoda na wybudowanie basenu rekreacyjnego. Baseny poliestrowe dorównują wytrzymałością basenom betonowym czy stalowym. Są łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Gładka powłoka ułatwia czyszczenie. Dostępne są różne kolory i kształty niecek. Czas instalacji basenu to około 5 dni.

20. Jakie kolory niecek występują?

W standardzie niebieski oraz biały (marka pool4you tylko niebieski), reszta kolorów z palety RAL za dopłatą.

21. Czy wymagany jest zawór zwrotny?

Wymagany, gdy filtracja znajduje się powyżej lustra wody.

22. Czy maszynownia musi być umiejscowiona za basenem?

Najlepiej tak. Im dalej od basenu tym mocniejsza pompa jest wymagana.

23. Czy istnieje możliwość naprawy niecki?

W razie jakichkolwiek uszkodzeń objętych gwarancją oferujemy naprawę niecki i usunięcie uszkodzeń.

24. Czy muszę spuszczać wodę z basenu aby wymienić żarówkę?

Lampy basenowe są tak skonstruowane, iż nie jest niezbędne spuszczanie wody aby wymienić żarówkę. Należy jedynie odkręcić klosz lampy i wymienić żarówkę wyciągając go ponad powierzchnię wody.

25. W jaki sposób wsypać piasek do filtra?

Piasek wsypujemy do filtra zgodnie z instrukcją wsypując złoże od najgrubszego do najdrobniejszego dbając o to aby piasek nie dostał się rury centralnej wewnątrz filtra.

26. Gdzie znajdę instrukcję montażu elementów techniki basenowej?

Wszystkie instrukcje montażu techniki basenowej znajdziesz pod linkiem: http://www.worldofpools.com.pl/montaz

27. Dlaczego mam zieloną wodę w basenie?

Zielona woda w basenie jest wynikiem wystąpienia w wodzie glonów. Te z kolei rozmnażają się w wodzie, która nie jest prawidłowo dezynfekowana. W wodzie do temperatury 24°C zalecaną dawkę na opakowaniu algenu, w przypadku temperatury wyższej niż 27°C dawkę należy podwoić. Chemię basenową należy stosować bez względu na to czy basen jest użytkowany czy też nie.

28. Jak spuścić wodę z basenu?

Wodę z basenu spuszczamy przełączając zawór na pozycję „ODPŁYW”. Resztę wody możemy wypompować pompą zanurzeniową. Jeśli w basenie mamy zamontowany odpływ denny wystarczy jedynie go użyć.

29. Przy jakiej temperaturze pompa ciepła się wyłącza?

Pompa ciepła wyłącza się przy temperaturze otoczenia wynoszącej 5C.

30. Jak podłączyć pompę ciepła?

Pompę ciepła podłączamy do instalacji basenowej zgodnie z instrukcją. Wszystkie instrukcje montażu techniki basenowej znajdziesz pod linkiem: http://www.worldofpools.de/data/pliki/instrukcja_montazu-pompy_ciepla.pdf

31. Gdzie usytuować pompę ciepła?

Pompę ciepła należy usytuować w pobliżu niecki pod zadaszeniem zachowując jednocześnie swobodny dopływ świeżego powietrza..

32. Co daje folia solaryczna?

Folia solaryczna oprócz właściwości typowych dla każdego rodzaju przykrycia jak zapobieganiu zabrudzeniu i zaśmiecaniu basenu pozwala nam na zmniejszenie strat ciepła wody basenowej. Folia poprzez swoje właściwości absorbujące pobiera ciepło z promieni słonecznych izolując i nagrzewając wodę. Podobnie jest gdy ogrzewamy wodę basenową przy niższej temperaturze powietrza. Folia izoluje wtedy wodę i zmniejsza straty ciepła.

33. Jak utrzymać basen w czystości?

Basen wymaga właściwego dozowania środków chemicznych oraz dbałości o czystość jego dna, ścian, tafli i toni wody do czego używamy różnego rodzaju przyrządów. Nie przekaraczalne wartości chloru to 0,6 na skali testera ręcznego, a pH wody należy utrzymywać w granicach 7,4 - 7,6.

34. Jak działa system filtracji?

System filtracji pobiera wodę z powierzchni basenu poprzez skimmer. Woda wraz z zanieczyszczeniami transportowana jest do filtra gdzie złoże piaskowe odfiltrowuje z niej zanieczyszczenia. Oczyszczona i natleniona woda wraca dyszami z powrotem do basenu.

35. Jak długo powinien pracować filtr w ciągu dnia?

Przy uruchomieniu basenu, filtracja musi pracować codziennie przez minimum 16 godzin na dobę.